Höegh Eiendom henter i egne rekker.
Kortene stokkes om – Andreas Aichberger blir markedssjef og ansvarlig for Ö Oslo, og Anne Olsen ansettes som kreativ leder i Höegh Eiendom.
Kortene stokkes om – Andreas Aichberger blir markedssjef og ansvarlig for Ö Oslo, og Anne Olsen ansettes som kreativ leder i Höegh Eiendom.
Tre hundre år med industrivirksomhet har dannet grunnlaget for en ti mål stor halvøy ved utløpet av Mosseelven. Nå forvandles det gamle tømmerlageret til en levende folkepark med strand og sydenstemning.
– Vi kaller det levende steder som begeistrer, sier Jan Erik Kristiansen, Höegh Eiendoms direktør for forretningsområde Moss.
Han leder teamet som nå skal forvandle det gamle industriområd
Gode tall for Höegh Eiendom i annerledesåret 2020
3stepIT vokser og har signert en tiårs avtale på 3.600 kvm i Glynitveien 33, et rehabilitert miljøbygg på Drømtorp.
Når fremtidens kontorbygg reiser seg på Hasle, er planene allerede klare for hvordan det skal kunne demonteres og brukes om igjen. – Dette er ombruk versjon 2.0, sier utbyggerne.
Höegh Eiendom utvider satsningen på fleksible kontorlokaler og har besluttet en ny etablering i Indekshuset på Solli plass. Ö Indekshuset etableres i forbindelse med den nye kaféen i første etasje og blir på ca. 1.000 kvm. Dette blir den fjerde fleksible kontorløsningen som Höegh Eiendom setter i drift og åpning planlegges allerede til sommeren.
«Etter suksessen vår i Parkkvartalet ønsker vi n
Oslos nyeste kontorfellesskap – Ö Parkkvartalet har åpnet dørene, rett bak Slottet. Ö Parkkvartalet er et stilrent og lekkert fullservice konsept med svært høye materialkvaliteter. For Höegh Eiendom har dette stor betydning internt - adressen var der familiebedriften startet sin shippingvirksomhet. Parkkvartalet består av tre bygg i Parkveien 53-55 som nå henger sammen med fullservice konseptet Ö
Som neste naturlige trinn i utviklingen av byutviklingsprosjektet Verket har Höegh Eiendom besluttet byggestart på stort nytt hotell i Moss. Hotellet vil ha 175 rom, restaurant, konferansefasiliteter og spa-avdeling. Norwegian Hospitality Group, som blant annet står bak Son spa og Farris bad, skal leie og drifte hotellet. Åpning er planlagt i første halvdel av 2023 og vil rette seg mot ferie og fr
Höegh Eiendom har kommet til enighet med Otto Mobility, Bertel O. Steens satsning på bildelingstjenester. Avtalen omfatter drift av Norges største bildelingsordning på HasleLinje. Løsningen består av totalt 27 biler og skal sikre grønn mobilitet til samtlige leietakere, beboere og gjester på området. Bildelingstjenesten er hovedsakelig basert på elektriske kjøretøy og skal forbeholdes kontoransat
Höegh Eiendom lanserer nå leilighetsprosjektet Papirhuset på Verket i Moss. Bygget får en svært sentral plassering vestvendt mot fremtidige Verksplassen og Mossesundet. Boligprosjektet skal miljøsertifiseres med ambisjon om nivå BREEAM-NOR «very good». På toppen skal det bygges en takhage med drivhus og utekjøkken som kan benyttes av alle beboere.
«Vi gleder oss til å lansere Papirhuset i Moss
Norsk Bolig- og Byplanforening har nominert utviklingen av Verket i Moss til Bolig- og Byplanprisen for 2020 og resultatet blir avgjort 23. oktober. Verket omfatter 270.000 kvm og planprosessen startet i 2014. Områdeplanen, hvorav ett området ble detaljprosjektert, var ferdigstilt i 2015, og de første prosjektene var næringseiendommen Ankers Hus og boligprosjektet Støperiet. To eldre bygninger, Ve
Clarkson Platou Real Estate kjøper aksjene i Karvesvingen 5 AS fra AF Gruppen og Höegh Eiendom. Det har vært stor interesse for det nyoppførte smartbygget som er proppfullt av moderne sensorteknologi og fremtidsrettede løsninger.
Vi er svært fornøyde med transaksjonen. Vi får nå betalt for 10 års arbeid med å skape et attraktivt bygulv rundt historiske bygninger på HasleLinje. Området frems
Om Höegh Eiendom
Vi bygger by og bydeler i både i Oslo, Ski og Moss. Dette gjør vi med stor glød og i et langsiktig perspektiv. Vi gjør nesten alt selv. Det gjør vi rett og slett fordi vi ønsker å komme så tett på våre leietagere og boligkjøpere som mulig. Der det er naturlig samarbeider vi med partnere som følger vår filosofi. Vi er et familieeid selskap og har en lang historie som vi er stolte av. Dette forplikter oss til å levere godt. I alt vi gjør legger vi vekt på bærekraft og bygger så gode byer og bygg som mulig. De skal skape begeistring for alle som jobber og bor der. I utviklingsprosjektene våre utfordrer vi oss selv og våre samarbeidspartnere til å tenke innovativt og fremtidsrettet.
Vi skaper levende steder som begeistrer!
Höegh Eiendom i tall:
▪ Årlig forvaltede leieinntekter: 615 mill. ▪ Antall ansatte: 64 ▪ Boliger i tomtebank: 4 200 ▪ Antall kvm under forvaltning: 330.000 ▪ Prosjekter i arbeid: 2,6 mrd. ▪ forvaltet eiendomsverdi: 16,4 mrd
Parkveien 55
0256 Oslo
Norge